Rubriky
Novinky

Frederique Constant Highlife Vintage Worldtimer Manufacture Edition: Překvapivé spojení

V roce 2022 slaví Frederique Constant 10. výročí řady Classics Worldtimer Manufacture, která byla uvedena na trh v roce 2012 a v rekordně krátkém čase se prosadila jako jedna z nejikoničtějších řad značky Frederique Constant. U příležitosti této události již švýcarská hodinářská značka představila exkluzivní limitovanou edici nesoucí název Native Edition.

Nyní toto své výročí obohacuje o nový exkluzivní model, ve kterém spojuje své úplně první hodinky Highlife Worldtimer s prvním modelem Classics Worldtimer Manufacture představeným v roce 2012 a dává tak vzniknout edici Highlife Vintage Worldtimer Edition. Tento exkluzivní model, limitovaný na pouhých na 100 kusů, je dodáván na hnědém řemínku z pštrosí kůže a dodává hodinkám opravdový vintage nádech inspirovaný modelem Highlife Wordltimer Vintage, který byl uveden na trh počátkem roku 2000.

Již vice než 30 let společnost Frederique Constant postupuje a proniká do nových oblastí hodinářství, stává se plně integrovanou manufakturou, vyvíjí 31 vlastní kalibrů a zdokonaluje svůj charakteristický vzhled. Frederique Constant, které je vyznavačem luxusních švýcarských hodinek za dostupné ceny, se nikdy neodchýlilo od své základní myšlenky.

Každý rok nachází manufaktura stále vynalézavější postupy, jakým způsobem nabídnout elegantnější a sofistikovanější hodinky, které jsou stále dostupnější. Nový model Highlife Vintage Wordltimer Edition je ztělesněním komplikace Wordltimer, jelikož tento model je v současné době nejlépe situovaným modelem hodinek v hodinářském průmyslu a Highlife se stává vlajkovou lodí kolekce Frederique Constant.

Výročí oslavované velkolepým, ale přesto způsobem, který nadchne fanoušky vintage hodinek

Hodinky Highlife Vintage Wordltimer Manufacture, jejichž počet je omezen na pouhých 100 kusů, jsou velmi význačným modelem, který odráží mnoho aspektů značky Frederique Constant. Zaprvé se jedná o hodinky, které čerpají z historie značky, neboť jsou inspirované modelem Highlife Worldtime Vintage, jenž byl uveden uveden na trh počátkem roku 2000.

Dále je vybaven manufakturním strojkem FC-718, vyvinutým přímo v dílnách Frederique Constant, uvedeným na trh v roce 2012, který se stal jedním nejikoničtějších kalibrů značky díky své nápadité, složité a zároveň uživatelsky přívětivé konstrukci.

Stejný číselník jako na prvním manufakturním modelu Classics Worldtimer

Zároveň je konečně na hodinkách Highlife Vintage Worldtimer použit stejný číselník jako na prvních manufakturních hodinkách Classics Worldtimer, v nichž je od roku 2012 uložen manufakturní kalibr FC-718. V roce 2022 slaví 10. narozeniny a patří k nejprodávanějším hodinkám značky Frederique Constant.

Stříbrný číselník je na středu zdoben elegantním gilošovaným vzorem, kolem něhož se rozvíjejí elegantní tištěné modré indexy v podobě římských číslic. Tmavě modrý tón, který se rozkládá po celé délce hodinových, minutových, sekundových a datumových ručiček, stejně jako na 24 hodinovém prstenci rozvíjejícím se na okraji. Na 6. hodině se na rafinovaném bílém číselníku s gilošovaním zobrazuje datum.

Hodinky Highlife Vintage Worldtimer Edition o průměru 41 mm se nosí na hnědém řemínku z pštrosí kůže se skládací sponou. Hodinky jsou navíc dodávány s náhradním tmavě modrým řemínkem vyrobeného z pryže, který je snadno vyměnitelný díky konstrukci integrovaného náramku kolekce Highlife.

Spojení dvou hvězd

Od svého založení využívá společnost Frederique Constant odborných znalostí své ženevské manufaktury. Právě zde, v rodišti hodinářství, byl navržen, vyvinut a sestaven kalibr FC-718, jenž se se stal strojkem své doby: moderním, přesným a spolehlivým a nemluvě o tom, že je vyzkoušený a prověřený časem. Jeho uvedení v čele kolekce Highlife představuje pro značku Frederique Constant zásadní zlom.

Hodinky jsou uživatelsky velmi přívětivé a pomocí jediné korunky lze nastavit jakoukoli jejich funkci: hodiny, minuty, datum na 6. hodině a prstenec s 24 městy, který představuje 24 časových pásem na Zemi. Ukazatel dne a noci není nutný, jelikož na vnitřním prstenci je vyryto 12 hodin na světlé ploše (města, kde je den) a 12 hodin na modré ploše (města, kde je noc).

Jednoduché, přesné a intuitivní

Automatický mechanický strojek má rezervu chodu až 38 hodin. Chod strojku lze pozorovat přes průhlednou zadní stranu pouzdra, které má voděodolnost 50 metrů. Obdivovat lze typické ženevské povrchové úpravy, na které si Frederique Constant tolik potrpí – patří mezi ně například perláž nebo Côtes de Genève, což je jedna z nejznámějších ozdob hodinkových strojků pomocí paralelních linií.

Tyto retro, a přesto moderní hodinky, věrné DNA značky, byly inspirovány nejúžasnějšími příklady tradiční švýcarské hodinářské výroby s vysoce kvalitním zpracováním. Tato speciální edice je určena pro novou generaci sběratelů, kteří touží po ikonických luxusních hodinkách Swiss Made, a nabízí novou interpretaci designu hodinek Worldtimer, který po více než čtvrtstoletí od svého vzniku dokázal překonat módní trendy.

Autor: Tiskovka

Plusmínus needitované tiskové zprávy a fotky od hodinkových značek. Tzn. neobsahují subjektivní názory, ale prosté informace od výrobců a prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *