Rubriky
Novinky

Certina DS Chronograph Automatic 1968: Právě přistál hranatý balón z minulosti

Nejnovější chronograf od švýcarského výrobce hodinek Certina se s lehkostí přesouvá z jednoho světa do druhého. Jeho design je inspirován modelem ze 60. let, ale jeho srdce bije v rytmu nejmodernějšího automatického strojku s křemíkovým vláskem.

Pouzdro ve tvaru polštářku z něj dělá stylový doplněk, zatímco jeho funkce chronografu, voděodolnost 200 m a jednosměrně otočná luneta svědčí o skutečném sportovním duchu. Je to naprosto zřejmé: hodinky DS Chronograph Automatic 1968 se cítí jako doma úplně kdekoliv a kdykoliv.

Inspirován ikonami minulosti

Tyto hodinky, jejichž kořeny sahají až k modelu DS Chronograph Automatic 1968, nesou legendární jméno: na konci 60. let minulého století vyvolaly hodinky DS Argonaut senzaci svým nápadným pouzdrem a robustním zpracováním. Inspirován tímto modelem vyvinul švýcarský hodinář důstojného nástupce, který by se skvěle vyjímal v každém příběhu o bájných hrdinech. Hodinky DS Chronograph Automatic 1968 se představují v pouzdře z ušlechtilé oceli polštářovitého tvaru (43,5 mm x 43,5 mm) s černým PVD povrchem.

Safírové sklíčko na přední a zadní straně hodinek zajišťuje optimální přehlednost a čitelnost. Kruhový safírový prstenec, zespodu opatřený černobílou stupnicí dodává jednosměrně otočné lunetě vizuální hloubku. A díky povrchové úpravě Super-LumiNova® jsou ostře skloněné ručičky a indexy skvěle zřetelné na černém číselníku i za špatných světelných podmínek.

Funkčnost a odolnost

Elegantní vintage styl je jedním z mnoha aspektů nového modelu DS Chronograph Automatic 1968. Dalším je jeho sportovní charakter, který podtrhuje například 30minutové počítadlo na 3. Hodině a centrální stopky s malou vteřinovkou na 9. hodině. K větší robustnosti přispívá nápadná šroubovací korunka a voděodolnost 200 m.

Černý řemínek v matném provedení s bílým ozdobným prošíváním, je snadno vyměnitelný díky jednoduchému systému značky Certina. Navíc nabízí dostatečnou bezpečnost a pohodlí na každém zápěstí. Vedle černé verze je také k dispozici edice z ušlechtilé oceli s oranžovými akcenty na číselníku a černobílým pruhovaným řemínkem NATO z recyklovaného materiálu #tide ocean®.

Co se skrývá uvnitř pouzdra?

Uvnitř hodinek neúnavně tiká automatický strojek A05.H31 s rezervou chodu 60 hodin. Je vybaven křemíkovým vláskem, jehož inovativní materiál ho chrání před každodenními nepřáteli mechanické přesnosti chodu: magnetická pole, změny teplot ani otřesy nemají na jeho spolehlivost žádný vliv.

Autor: Tiskovka

Plusmínus needitované tiskové zprávy a fotky od hodinkových značek. Tzn. neobsahují subjektivní názory, ale prosté informace od výrobců a prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *