Rubriky
Novinky

Frederique Constant Classics Worldtimer Manufacture: Native Edition 2022

Hodinky Classics Worldtimer, které byly představeny v roce 2012, se v rekordně krátkém čase staly jedněmi z nejprodávanějších hodinek Frederique Constant a získaly si uznáni hodinářské komunity. U příležitosti 10. výročí představujeme, kromě dvou modelů uvedených na trh v březnu 2022, exkluzivní edici Native Edition limitovanou pouze na 100 kusů.

V průběhu let uměla řada Classics Wordltimer okouzlit sběratele nabídkou různých barev číselníků. Native Edition zůstane z hlediska designu nejinovativnější díky prstenci s 24 městy v 9 jazycích: angličtině, arabštině, urdštině, bengálštině, thajštině, čínštině, japonštině, španělštině a brazilské portugalštině.

100 kusů k příležitosti 10. výročí

Jedná se o výjimečný výtvor, jenž je velice cenný pro historii značky Frederique Constant a který sám o sobě překračuje kontinenty a hranice. Opravdová cestovatelská ikona, která byla poprvé představena v roce 2012, dnes již nepostradatelná, oslaví v roce 2022 desetileté výročí. U příležitosti této události nyní Frederique Constant představuje exkluzivní limitovanou edici, která je vytvořena pro tu největší spokojenost sběratelů a fanoušků exkluzivních hodinek.

Výročí oslavované v mnoha jazycích

Hodinky Classics Wordltimer Manufacture Native Edition, jejíchž počet je omezen pouze na 100 kusů, mají jedinečný číselník. Poprvé jsou v něm všechna města zobrazena na prstenci ve svém rodném jazyce, aby se tak vzdala pocta sběratelům z celého světa. Celkem hodinky nesou kombinaci devíti jazyků: angličtina, arabština, urdština, bengálština, thajština, čínština, japonština, španělština a brazilská portugalština.

Bílá barva číselníku znázorňuje oceány, zatímco pevnina je znázorněna v krásné světle modré barvě. Po celém obvodu jsou použity luminiscenční indexy, které zajišťují dokonalou čitelnost i v noci – stejně jako hodinová a minutová ručička. Číselník dále doplňuje modrý prstenec zobrazující 24 měst a na 6. hodině nalezneme sčítač zdobený pomocí techniky guilloché, který slouží jako ukazatel data. Pouzdro o průměru 42 mm se nosí na černém řemínku z aligátora s překlápěcí sponou, kterou zdobí emblém značky Frederique Constant.

Velice užitečná komplikace

Jakým způsobem získávají hodinky Frederique Constant Classics Worldtime Manufacture Native Edition srdce sběratelů hodinek? Jednoduchá otázka, na kterou existuje více odpovědí.

V první řadě užitečná komplikace Worldtimer – nikoli výtvor hodinářů pro hodináře, ale komplikace, kterou bude běžně využívat i široká veřejnost. Tento skvělý vynález určený pro poznávání a cestování lze použít k okamžitému odečtení přesného času ve 24 městech představujících 24 referenčních pásem – s tím, že jako bonus je možné okamžitě zjistit, ve kterém z nich právě probíhá noc nebo den. New York, Bangkok, Rio de Janeiro nebo Dubaj: každé z těchto měst láká k útěku, který v sobě již 10 let nosí sny všech světoběžníků.

Snadné používání

Další odpověď jsou vysoce kvalitní manufakturní strojky, které jsou cenově dostupným hodinářským luxusem. Frederique Constant již více než 15 let navrhuje a vyrábí manufakturní strojky přímo ve své ženevské výrobně.

Výsledkem je automatický kalibr FC-718 s rezervou chodu 38 hodin. Tento kalibr je prokazatelně spolehlivý a zároveň je příkladem jednoduchosti: všechny jeho indikace se nastavují jedinou korunkou díky důmyslnému systému tří poloh. První poloha hodinky natahuje, v druhé poloze se nastavuje datum (směrem protisměru hodinových ručiček) a referenční město (po směru hodinových ručiček). V třetí poloze se nastavuje samotný čas.

Přirozené označení dne a noci

Tento jednoduchý a intuitivní design umožňuje nositeli překračovat časová pásma a soustředit se pouze na objevování světa, aniž by se musel starat o odečítání času. Místní čas (pomocí centrálních ručiček) a domácí čas (pomocí pohyblivého prstence) jsou automaticky vzájemně synchronizovány. Není také třeba se namáhat s rozlišováním denních a nočních časových pásem, jelikož dvoubarevný prstenec přirozeně označuje, pomocí dvou po sobě jdoucích dvanácti hodinových segmentů, zda je v příslušném časovém pásmu zrovna den nebo noc.

Tento výjimečný strojek je vidět ze zadní strany skrze průhledné dýnko hodinek. Jako každý originální manufakturní kalibr se signaturou Frederique Constant je bohatě zdoben vzorem Côtes de Genève a jemným rýhováním spodní desky, nad níž se otáčí oscilační závaží se saténovanou povrchovou úpravou.

Autor: Tiskovka

Plusmínus needitované tiskové zprávy a fotky od hodinkových značek. Tzn. neobsahují subjektivní názory, ale prosté informace od výrobců a prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *